CM2E25-65
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2E25-65
Key Features
  • 125mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 265mm stroke length for precise movement control.
  • 3Clevis integrated mounting style for easy installation.
  • 4Rc port thread type ensures secure connections.
  • 5Standard configuration without auto switches for simplicity.
Product Details
CM2E25-65
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Bracket
Suffix For Cylinder2
Without Rod Boot,Rubber Bumper
Suffix For Cylinder
Without Rod Boot,Rubber Bumper
Bore Size
Bore Size 25 mm