CM2D32-100Z-XB6
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2D32-100Z-XB6
Key Features
  • 1Heat-resistant design (-10 to 150°C) for reliable performance in extreme conditions.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for precise and powerful actuation.
  • 3Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 4Rubber cushioning and male rod end thread for enhanced durability and compatibility.
  • 5No auto-switch required, simplifying setup and reducing maintenance needs.
Product Details
CM2D32-100Z-XB6
Made To Order
Heat Resistant Cylinder(藩10 To 150℃)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm