CM2D25-125Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2D25-125Z
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2125mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3Double clevis mounting style (D) for flexible installation options.
  • 4Rubber cushioning reduces impact at stroke ends, enhancing durability.
  • 5Rc port thread type ensures secure and leak-free air connections.
Product Details
CM2D25-125Z
Made To Order
Standard
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm