CM2D25-100Z-XC6
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2D25-100Z-XC6
Key Features
  • 1Stainless steel construction for durability and corrosion resistance.
  • 225mm bore size with a standard 100mm stroke for precise control.
  • 3Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 4Rubber cushioning for smooth operation and reduced impact noise.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2D25-100Z-XC6
Made To Order
Made Of Stainless Steel
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm