CM2C25-225Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2C25-225Z
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2Standard 225mm stroke length suitable for a wide range of applications.
  • 3Single clevis mounting style ensures easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning and rod end male thread for enhanced durability and performance.
  • 5Rc port thread type for reliable and leak-free connections.
Product Details
CM2C25-225Z
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 225 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm