CM2C20-125Z-W
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2C20-125Z-W
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2125mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3Single clevis mounting style ensures easy installation and alignment.
  • 4Double knuckle joint rod end (W) allows for flexible mounting and movement.
  • 5Rubber cushioning and male rod end thread enhance durability and performance.
Product Details
CM2C20-125Z-W
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 125 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm