CM2BZ25-2Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2BZ25-2Z
Key Features
  • 125mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2Boss-cut basic style (BZ) for versatile mounting options.
  • 3Rubber cushion and rod end male thread for durability.
  • 4Compact 2mm stroke for precise motion control.
  • 5Standard design with no auto switch, suitable for custom setups.
Product Details
CM2BZ25-2Z
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm