CM2B40-650AZ-XC4
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B40-650AZ-XC4
Key Features
  • 140mm bore size ensures powerful and efficient operation in industrial applications.
  • 2650mm stroke length provides extended reach for versatile automation tasks.
  • 3Air cushion design reduces impact and noise, enhancing cylinder lifespan.
  • 4Heavy-duty scraper (XC4) protects the cylinder from contaminants, ensuring durability.
  • 5Basic double-side bossed mounting (B) offers easy and secure installation.
Product Details
CM2B40-650AZ-XC4
Made To Order
With Heavy Duty Scraper
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Bore Size
Bore Size 40 mm