CM2B32TN-300AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32TN-300AZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and efficient operation in industrial applications.
  • 2300mm standard stroke length provides extended reach for versatile use.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Air cushion design for smooth and controlled cylinder movement, reducing impact.
  • 5Basic double-side bossed mounting style for easy and flexible installation.
Product Details
CM2B32TN-300AZ
Made To Order
Standard
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm