CM2B32R-390AZ-XC6
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32R-390AZ-XC6
Key Features
  • 232mm bore size with 390mm stroke provides precise and powerful linear motion for industrial automation.
  • 3NBR (Nitrile Rubber) seals (R) ensure reliable performance in water-resistant applications.
Product Details
CM2B32R-390AZ-XC6
Made To Order
Made Of Stainless Steel
Rod End Bracket
Without Rod End Bracket
Pivot Bracket
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Cushion
Air Cushion
Water Resistant Cylinders
NBR Seal (Nitrile Rubber)
Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm