CM2B32-7Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-7Z
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic actuation.
  • 27mm stroke length suitable for compact and precise movements.
  • 3Double-side bossed (B-style) mounting for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning ensures smooth operation and reduced impact at stroke ends.
  • 5No auto-switch included, allowing flexibility for custom sensor integration.
Product Details
CM2B32-7Z
Made To Order
Standard
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm