CM2B32-50SFZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-50SFZ
Key Features
  • 132mm bore size for reliable force output in compact applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3Single-acting spring return design for simplified operation and energy efficiency.
  • 4Female-threaded rod end for easy integration with machinery.
  • 5Basic double-side bossed mounting style for versatile installation.
Product Details
CM2B32-50SFZ
Made To Order
Standard
None
Rod And Thread
Rod End Female Threaded
Action
Single Acting,Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm