CM2B32-50JZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-50JZ
Key Features
  • 132mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 250mm standard stroke ensures consistent and reliable performance.
  • 3Rubber cushioning for smooth and quiet cylinder movement.
  • 4Rod end male thread for easy and secure mounting.
  • 5Nylon tarpaulin protection enhances durability in harsh environments.
Product Details
CM2B32-50JZ
Made To Order
Standard
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Nylon Tarpaulin
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm