CM2B32-400Z-XC35
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-400Z-XC35
Key Features
  • 132mm bore size and 400mm stroke for robust performance in industrial applications.
  • 2Double-side bossed mounting style (Type B) ensures secure and versatile installation.
  • 3Rubber cushion and rod end male thread enhance durability and ease of use.
  • 4Built-in coil scraper (XC35) for improved maintenance and longevity.
  • 5No auto switch included, allowing for flexible sensor integration as needed.
Product Details
CM2B32-400Z-XC35
Made To Order
With Coil Scraper
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm