CM2B32-28TZ-XC6
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-28TZ-XC6
Key Features
  • 1Stainless steel construction for durability and corrosion resistance.
  • 232mm bore size with 28mm stroke for precise linear motion.
  • 3Single-acting, spring-extend action for reliable operation.
  • 4Compact and lightweight design for easy integration.
  • 5Double-side bossed mounting style for versatile installation.
Product Details
CM2B32-28TZ-XC6
Made To Order
Made Of Stainless Steel
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Action
Single Acting,Spring Extend
Bore Size
Bore Size 32 mm