CM2B32-260Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-260Z
Key Features
  • 132mm bore size ensures powerful and precise linear motion.
  • 2260mm stroke length for extended range of movement.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning reduces impact and noise during operation.
  • 5Rod end male thread allows for versatile attachment options.
Product Details
CM2B32-260Z
Made To Order
Standard
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm