CM2B32-100Z-XC8B
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-100Z-XC8B
Key Features
  • 1Adjustable stroke extension (0-50mm) for versatile positioning.
  • 232mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy installation.
  • 4Rubber cushioning for smooth operation and reduced impact.
  • 5No auto switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2B32-100Z-XC8B
Made To Order
Adjustable Stroke Cylinder/Adjustable Extension Type/Stroke Adjustment Range:0-50 mm
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm