CM2B32-100Z-XB6
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B32-100Z-XB6
Key Features
  • 1Heat-resistant design (up to 150°C) for demanding environments.
  • 232mm bore size with 100mm standard stroke for reliable performance.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy installation.
  • 4Rubber cushioning and male rod end thread for durability and compatibility.
  • 5No auto-switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2B32-100Z-XB6
Made To Order
Heat Resistant Cylinder(藩10 To 150℃)
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm