CM2B25TF-50Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25TF-50Z
Key Features
  • 125mm bore size for reliable force output in compact applications.
  • 2Standard 50mm stroke suitable for precise linear motion tasks.
  • 3G port thread (TF) ensures secure and leak-free air connections.
  • 4Basic double-side bossed mounting (B) for easy installation.
  • 5Rubber cushion and rod end male thread for durability and smooth operation.
Product Details
CM2B25TF-50Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 25 mm