CM2B25TF-300Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25TF-300Z
Key Features
  • 125mm bore size ensures strong and precise linear motion for industrial applications.
  • 2300mm standard stroke provides extended reach for versatile automation tasks.
  • 3Double-side bossed mounting (B style) offers easy and secure installation.
  • 4G port thread (TF) ensures compatibility with standard pneumatic systems.
  • 5Rubber cushion and rod end male thread enhance durability and performance.
Product Details
CM2B25TF-300Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 25 mm