CM2B25-78Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-78Z
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 278mm stroke length suitable for a wide range of industrial applications.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning and rod end male thread for durability and reduced impact.
  • 5Standard configuration without auto switch, offering flexibility for custom setups.
Product Details
CM2B25-78Z
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm