CM2B25-280Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25-280Z
Key Features
  • 125mm bore size ensures strong and precise linear motion for industrial applications.
  • 2280mm stroke length provides extended reach for versatile automation tasks.
  • 3Double-side bossed mounting (Style B) allows for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning and rod end male thread enhance durability and performance.
  • 5Rc port thread type ensures compatibility with standard pneumatic systems.
Product Details
CM2B25-280Z
Made To Order
Standard
Bore Size
Bore Size 25 mm