CM2B25-18Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-18Z
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 218mm stroke length ensures controlled and accurate movement.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for versatile installation options.
  • 4Rubber cushioning for smooth and quiet operation, reducing wear and tear.
  • 5Rc port thread type for secure and leak-free connections.
Product Details
CM2B25-18Z
Made To Order
Standard
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 25 mm