CM2B25-180+10Z-XC10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-180+10Z-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (180mm + 10mm) for versatile positioning applications.
  • 225mm bore size provides optimal force for automation tasks.
  • 3Rubber cushioning ensures smooth operation and reduced impact at stroke ends.
  • 4Male rod end thread allows easy integration with various mounting accessories.
  • 5Basic double-side bossed mounting style (Type B) for flexible installation.
Product Details
CM2B25-180+10Z-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Pivot Bracket
None
Suffix For Cylinder2
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 25 mm