CM2B25-17Z
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25-17Z
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 217mm stroke length suitable for compact automation applications.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning and rod end male thread for durability and reduced impact.
  • 5Standard configuration without auto-switch, customizable for specific needs.
Product Details
CM2B25-17Z
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Bore Size
Bore Size 25 mm