CM2B25-15KZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-15KZ
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 215mm cylinder stroke ensures controlled and efficient movement.
  • 3Rubber cushion and rod end male thread for enhanced durability.
  • 4Heat-resistant tarpaulin protects against high-temperature environments.
  • 5Basic double-side bossed mounting style for easy installation.
Product Details
CM2B25-15KZ
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Heat Resistant Tarpaulin
Bore Size
Bore Size 25 mm