CM2B25-150TZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25-150TZ
Key Features
  • 125mm bore size for optimal force output in compact applications.
  • 2150mm standard stroke provides precise linear motion control.
  • 3Single-acting, spring-extend design ensures reliable return operation.
  • 4Basic double-side bossed mounting for easy installation and stability.
  • 5Standard configuration without auto-switch for flexible customization.
Product Details
CM2B25-150TZ
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Action
Single Acting,Spring Extend
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm