CM2B25-150JZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-150JZ
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2150mm standard stroke length suitable for a wide range of applications.
  • 3Rubber cushioning ensures smooth and quiet cylinder movement.
  • 4Rod end male thread for easy and secure attachment to machinery.
  • 5Nylon tarpaulin provides added protection against dust and debris.
Product Details
CM2B25-150JZ
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Nylon Tarpaulin
Cylinder Stroke
Standard Stroke 150 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm