CM2B25-100TZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B25-100TZ
Key Features
  • 125mm bore size for reliable force output in compact applications.
  • 2100mm standard stroke for versatile positioning needs.
  • 3Single-acting, spring-extend design for simplified operation.
  • 4Basic double-side bossed mounting for easy installation.
  • 5Standard configuration without auto-switch for cost-effective automation.
Product Details
CM2B25-100TZ
None
Rod And Thread
Rod End Male Thread
Action
Single Acting,Spring Extend
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm