CM2B25-100KZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B25-100KZ
Key Features
  • 125mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 2100mm standard stroke length suitable for a wide range of applications.
  • 3Rubber cushion and heat-resistant tarpaulin for enhanced durability.
  • 4Double-side bossed mounting style (Type B) for easy installation.
  • 5Rod end male thread for secure and versatile attachment options.
Product Details
CM2B25-100KZ
Made To Order
Standard
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Heat Resistant Tarpaulin
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm