CM2B20TN-50AFZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B20TN-50AFZ
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force and speed in compact applications.
  • 250mm standard stroke ensures precise linear motion control.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free air connections.
  • 4Air cushion feature for smooth and quiet cylinder operation.
  • 5Double-side bossed mounting style for easy and flexible installation.
Product Details
CM2B20TN-50AFZ
Made To Order
Standard
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Female Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 20 mm