CM2B20TF-325AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B20TF-325AZ
Key Features
  • 120mm bore size for optimal force and speed in compact applications.
  • 2325mm stroke length provides extended reach for versatile use.
  • 3G port thread (TF) ensures secure and leak-free connections.
  • 4Basic mounting style (B) with double-side bossed design for easy installation.
  • 5Air cushion and rod end male thread enhance durability and performance.
Product Details
CM2B20TF-325AZ
Made To Order
Standard
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 20 mm