CM2B20TF-300AZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B20TF-300AZ
Key Features
  • 120mm bore size for efficient pneumatic operation.
  • 2300mm standard stroke length for versatile applications.
  • 3Basic double-side bossed mounting (Style B) for easy installation.
  • 4Air cushion and rod end male thread for smooth operation.
  • 5Standard pneumatic type, suitable for automation and industrial use.
Product Details
CM2B20TF-300AZ
Made To Order
Standard
Suffix For Cylinder
Air Cushion,Rod End Male Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 20 mm