CM2B20TF-300A
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B20TF-300A
Key Features
  • 120mm bore size ensures strong and precise linear motion.
  • 2300mm standard stroke suitable for a wide range of applications.
  • 3Basic mounting style (B) for easy installation and flexibility.
  • 4G port thread type (TF) provides secure and leak-free connections.
  • 5Without auto switch for customizable sensor integration.
Product Details
CM2B20TF-300A
Made To Order
Standard
Auto Switch Mounting Bracket
Suffix For Cylinder2
Without Rod Boot,Rubber Bumper
Suffix For Cylinder
Without Rod Boot,Air Cushion
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 20 mm