CM2B20-300Z-XB6
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B20-300Z-XB6
Key Features
  • 1Heat-resistant design (-10 to 150°C) for demanding environments.
  • 220mm bore size with 300mm standard stroke for precise motion control.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) for easy installation.
  • 4Rubber cushioning and male rod end thread for durability and compatibility.
  • 5No auto-switch included, allowing for custom sensor integration.
Product Details
CM2B20-300Z-XB6
Made To Order
Heat Resistant Cylinder(藩10 To 150℃)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 300 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm