CM2B20-25FZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B20-25FZ
Key Features
  • 120mm bore size and 25mm standard stroke for precise linear motion control.
  • 2Rubber cushion design ensures smooth operation and reduces impact at stroke ends.
  • 3Rc port thread type provides secure and leak-free air connections.
  • 4Basic double-side bossed mounting style for easy installation and versatility.
  • 5No auto switch included, allowing for flexible customization with external sensors.
Product Details
CM2B20-25FZ
Made To Order
Standard
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Female Thread,Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm