CM2B20-200KZ
In Stock
Last updated: 2026/5/12
SMC CM2B20-200KZ
Key Features
  • 120mm bore size and 200mm standard stroke for versatile applications.
  • 2Rubber cushion and rod end male thread for enhanced durability.
  • 3Heat-resistant tarpaulin ensures reliable operation in high-temperature environments.
  • 4Basic double-side bossed mounting style for easy installation.
  • 5Pneumatic operation with Rc port thread type for efficient air flow.
Product Details
CM2B20-200KZ
Made To Order
Standard
Suffix For Cylinder
Rubber Cushion,Rod End Male Thread,Heat Resistant Tarpaulin
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm