CM2B20-180Z
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CM2B20-180Z
Key Features
  • 120mm bore size ensures strong and precise linear motion for industrial applications.
  • 2180mm stroke length provides extended reach for versatile automation tasks.
  • 3Double-side bossed mounting (B-style) offers easy and secure installation.
  • 4Rubber cushioning reduces impact and noise, enhancing durability and performance.
  • 5Standard Rc port thread type ensures compatibility with common pneumatic systems.
Product Details
CM2B20-180Z
Made To Order
Standard
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 20 mm