CDUJB10-4SM-M9PMS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDUJB10-4SM-M9PMS
Key Features
  • 1Built-in solid-state auto switch with indicator light for precise positioning.
  • 210mm bore size and 4mm standard stroke for compact automation solutions.
  • 3Single-acting, spring return design ensures reliable operation.
  • 4Rod end male thread for easy integration with various systems.
  • 53-wire (PNP) auto switch with 1m lead wire, compatible with DC 5V, 12V, and 24V.
Product Details
CDUJB10-4SM-M9PMS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Thread
Rod End Male Thread
Action
Single Acting,Spring Return
Cylinder Stroke
Standard Stroke 4 mm
Bore Size
Bore Size 10 mm