CDU25-30D-M9BWM
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDU25-30D-M9BWM
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a 2-color indicator for easy status monitoring.
  • 225mm bore size and 30mm standard stroke for precise motion control.
  • 3Solid-state auto switch with a 1m lead wire for reliable connectivity.
  • 4Operates on DC24V (DC10~28V), ensuring compatibility with various systems.
  • 5Includes M5X0.8 Rc1/8 port thread type for versatile installation.
Product Details
CDU25-30D-M9BWM
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Stroke Adjustment Symbol
None
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
M5X0.8 Rc1/8
Bore Size
Bore Size 25 mm