CDS2WF125TN-200-Y7PVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2WF125TN-200-Y7PVL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and enhanced automation control.
  • 2Rod side flange mounting style ensures secure and stable installation.
  • 3125mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4NPT port thread type provides a leak-resistant connection for pneumatic systems.
Product Details
CDS2WF125TN-200-Y7PVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Suffix For Cylinder
Without Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 200 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm