CDS2T160TF-650-XC3BC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2T160TF-650-XC3BC
Key Features
  • 1160mm bore size for powerful and efficient operation.
  • 2650mm stroke length suitable for extended range applications.
  • 3Built-in auto switch (magnet) for precise position detection.
  • 4Center trunnion mounting style ensures stability and easy installation.
  • 5Special port location (XC3BC) for customized hydraulic or pneumatic setups.
Product Details
CDS2T160TF-650-XC3BC
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 160 mm