CDS2T160TF-650-XC3BA
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2T160TF-650-XC3BA
Key Features
  • 1Built-in magnet auto switch for precise position detection.
  • 2160mm bore size provides high force output for heavy-duty applications.
  • 3Center trunnion mounting style ensures stability and easy installation.
  • 4Special port location (XC3BA) for flexible piping options.
  • 5650mm stroke length suitable for long-range linear motion tasks.
Product Details
CDS2T160TF-650-XC3BA
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 160 mm