CDS2F125-175-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2F125-175-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 2Rod side flange style for secure and stable mounting.
  • 3125mm bore size and 175mm stroke for powerful performance.
  • 4Solid-state auto switch with 3m lead wire for flexible installation.
  • 5DC24V compatible (10~28V range) for versatile power options.
Product Details
CDS2F125-175-M9BWL
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 175 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm