CDS2D125TN-305
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2D125TN-305
Key Features
  • 1Built-in auto switch with magnet for precise position detection.
  • 2Double clevis mounting style ensures secure and flexible installation.
  • 3125mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 4NPT port thread type provides reliable and leak-free connections.
  • 5305mm stroke length optimized for a wide range of industrial automation tasks.
Product Details
CDS2D125TN-305
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm