CDS2B140-250-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2B140-250-M9PSAPC
Key Features
  • 2140mm bore size and 250mm standard stroke provide robust performance for heavy-duty applications.
  • 4Basic mounting style (B) allows for straightforward installation in various industrial setups.
Product Details
CDS2B140-250-M9PSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Bore Size
Bore Size 140 mm