CDS2B125-250-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS2B125-250-M9PSAPC
Key Features
  • 2125mm bore size and 250mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Features an indicator light and operates on DC 5V, 12V, or 24V (4.5~28V range).
  • 4Durable design with basic mounting style, suitable for various industrial applications.
  • 5Includes two auto switches or none, offering flexibility based on your automation needs.
Product Details
CDS2B125-250-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Suffix For Cylinder2
Without Rod Boot
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Stroke Adjustment Symbol
None
Suffix For Cylinder
Without Rod Boot
Cylinder Stroke
Standard Stroke 250 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 125 mm