CDS1F125TN-600N-A34
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDS1F125TN-600N-A34
Key Features
  • 1125mm bore size for powerful and precise linear motion in industrial applications.
  • 2600mm standard stroke length provides extended reach for versatile use.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Reed auto switch with indicator light (DC24V/AC100V/200V) for reliable position detection.
  • 5Rod side flange mounting style offers easy installation and stability.
Product Details
CDS1F125TN-600N-A34
Suffix For Cylinder
Without Cushion
Cylinder Stroke
Standard Stroke 600 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 125 mm