CDQSYL12-5DC-M9BV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSYL12-5DC-M9BV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 212mm bore size and 5mm standard stroke for compact and efficient operation.
  • 5Foot-style mounting ensures secure and stable installation in various applications.
Product Details
CDQSYL12-5DC-M9BV
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Option
With Rubber Bumper and Rod End Female thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 5 mm
Bore Size
Bore Size 12 mm