CDQSXB25-20DM-M9N3
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQSXB25-20DM-M9N3
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 225mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with NPN output for easy integration into control systems.
  • 4Rod end male thread for secure and flexible mounting options.
  • 5Includes 3 auto switches with indicator lights for enhanced monitoring and control.
Product Details
CDQSXB25-20DM-M9N3
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm